Hantuchova nominace na cenu Heart Award

BRATISLAVA. Slovenská tenistka Daniela Hantuchová je mezi hračkami, které nominovali na Heart Award za přístup k reprezentaci v Poháru federace družstev žen v únorovém přidružení termínu. Informace poskytnuté Mezinárodní tenisovou federací (ITF) prostřednictvím tiskové zprávy.

Internetové hlasování veřejnosti na základě výběru příslušné komise se uskuteční 4. – 29. března na webu soutěže. Laureátku oznámí 16. dubna před zápasy semifinále elitní osmičky (Slovenky se 20. – 21. dubna představí v Moskvě proti Ruskám), resp. souboje o světové skupině a II. světovou skupinu 2014.

Spoludržiteľka Fed Cupu 2002 Hantuchová se 9. – 10. února v Niši přičinila dvěma singlové body o triumf Slovenek 3: 2 nad Srbka ve čtvrtfinálovém 1.kole elitní osm roku roku 2013. V rámci toho hrála svůj jubilejní 50. zápas v poháru federace, která má rovnováhu 34:16. Ona debutovala v sezóně 1999.

Hantuch může dostat „srdce“ podruhé. Premiéra ceny Fed Cupu získala v březnu loňská cena BNP Paribas Heart spolu se švédskou Sofi Arvidsson, čínskou Na Li a kolumbijskou Catalinou Castanovou.

Popradský rodák byl jednou z následovníků tohoto ocenění již podruhé ve své kariéře. Předtím byla mezi uchazeči v souvislosti s 2.kolem ankety v roce 2010 jako hlavní strojkyňa bělehradského triumfu Slovenek nad Srbka v zápase o světovou skupinu, ale nominaci neproměnila na zisk ocenění.

Sedmičlenná porota, kterou tvoří prezident ITF Francesco Ricci Bitti, bývalé hráčky Sabine Appelmansová z Belgie a Argentínčanka Mercedes Pazova, novináři Craig Gabriel z Austrálie a Američanka Sandra Harwittová a fotografové Corinne Dubreuilová z Francie a Ital Ray Giubilo, nabízí deset tenisových hráčů k hlasování.

Pro turnaje I.skupin regionálních zón jsou to Polka Agnieszka Radwaňská, Britka Heather Watsonová, Kanaďanka Sharon Fichmanová, Brazilka Paula Cristina Goncalvesová, uzbecké Akgul Amanmuradovová a kazašská reprezentantka Galina Voskobojevová.

Čtyři laureátky dostanou 6000 USD (jedenkrát světová či II. Světová skupina), resp. 1000 USD (třikrát I. skupiny kontinentálních zón) s tím, že šek musí adresovat dobročinné organizaci podle svého úsudku. Druhé kolo Heart Award 2013 se uskuteční po semifinále světové skupiny (hraje se 20. – 21. dubna, jedenkrát šek na 10 000 USD).

Reklamy