Elitní tenisová královna se setká po dobu osmi měsíců

BRATISLAVA. Masterový seriál v Indian Wells nabídne něco, co nedokázalo vidět Australian Open – nejvíce mužský mužský turnaj v nadcházejících dnech. Kromě vyléčených Rafael Nadal, Roger Federer, Novak Djokovic a Andy Murray budou také bojovat za titul.

Djokovic udržuje skvělou podobu a triumfuje bez ztráty minulého týdne v Dubaji. Turnaj Masters Series v Indian Wells v Kalifornii vyhrál dvakrát nejlepšího hráče tenisu. I tento rok je největším favoritem. Sázková sestava William Hill dala Djokovičovi celkový triumf 9: 4, za ním Andy Murray s kurzem 4: 2.

Motivace Murray je jako hrom. Pokud zvítězí na turnaji, bude v žebříčku ATP druhý před Rogerem Federerem, titulním bránským šampionem.Svět dvě byl již v roce 2009, čtyři týdny.

Skotsko je nyní s 25 turnajovými tituly nejúspěšnějším britským tenisovým hráčem v Open Era.

Začátek sezóny byl Murray výborný poté, co vyhrál turnaj v Brisbane, následovaný Grandslam Finals v Melbourne. Ačkoli od té doby nekonkal, je v Kalifornii optimistický: „Povrch by měl sedět, věřím, že na mě čeká úspěšný turnaj,“ řekl Murray. Nadal se vrátil

Zdravotní problémy vykoply španělského tenisového hráče z turnaje na sedm měsíců. Po téměř šesti letech byl eliminován z prvních čtyř žebříků ATP.

Dlouho očekávaný návrat přišel na začátek února, protože Rafael Nadal už měl tři turnaje.Bilance je nad očekáváním – dvěma celkovými triumfy a jednou finále.

Ale jeho šance jsou obtížně předvídatelné. Od návratu do soudu se nesetkal s hráčem z prvních tří a všechny tři turnaje hrály na své oblíbené hlíně.

Nadal by měl zůstat na nejmenším povrchu až do francouzského Open. Je to otázka, jak zvládne tvrdý povrch svého tvrdého kolena. Nadal se zaváhal, nakonec se objevil v Kalifornii: „Moje srdce mi řekl, abych pokračoval v soutěži a šel na další turnaj,“ řekl po minulém týdnu v triumfu na turnaji Acapulco. Federer ještě žádné finále Roger Federer, kdysi ovládaný mužským tenisem, je stále jedním z nejsilnějších na světě.Nejlepší však většinou nestačí. V posledních 22 zápasech vyhrál osmkrát pouze proti osmi. To je důvod, proč od roku 2010 vyhrál jen dva tituly grandslam.

V letošním roce stále čeká na triumf turnaje a dokonce dokončil finále. V Rotterdamu a Dubaji odešel s hráči s nižším handrem – Benneteau, resp. Berdychem.

Můj účet, stejně jako Nadal, má 21 titulů z Masters. Přidat do Indian Wells další (již páté v této události) bude velmi náročné v rušné soutěži.

Pro Federeru bude tento turnaj poslední před oznámenou přestávkou, kurzy se v květnu vrátí k Madridskému turnaji.

Reklamy